Smaki kuchni orientalnej 

Choć dania kuchni orientalnej są bardzo różnorodne, to wbrew pozorom nie są trudne w przygotowaniu. Czas przyrządzenia posiłków zazwyczaj ograniczany jest do minimum. Więc… jeśli nie przepadasz za wielogodzinnym gotowaniem, a skomplikowane potrawy przyprawiają Cię o zawrót głowy, to z pewnością spodoba Ci się ten rodzaj kuchni.

Zasady kuchni orientalnej

Zanim zaczniesz gotować, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat kuchni orientalnej.

 

Po pierwsze warto wiedzieć, że w kuchni orientalnej najczęściej dominują składniki takie jak: ryby, owoce morza, ryż, sosy, warzywa. Przy czym te ostatnie stanowią najważniejszy element wielu dań. Do najbardziej popularnych warzyw zalicza się między innymi kapustę, seler naciowy i por.

Po drugie dania kuchni orientalnej zazwyczaj są proste w przygotowaniu. Z racji tego, że posiłki nie są skomplikowane, to czas ich przyrządzenia nie zajmuje zbyt wiele czasu. Najprostsze w przygotowaniu są zupy, sałatki japońskie, naleśniki ryżowe, ugotowane małże.

Po trzecie w kuchni orientalnej najwięcej czasu poświęca się obieraniu i krojeniu składników. Przyczyną tego jest przede wszystkim to, że w kuchni azjatyckiej znaczną uwagę przykłada się do estetycznego wyglądu potraw. W związku z tym wszystkie dania powinny być kolorowe, a występujące w nich składniki równo pokrojone.

Po czwarte wszelkie potrawy najczęściej smaży się na olejach roślinnych, takich jak: olej sojowy, arachidowy, sezamowy.

Po szóste popularnym narzędziem do gotowaniu dań kuchni orientalnej jest tzw. wok czyli specyficzne naczynie przypominające kształtem miskę, służące do bardzo szybkiego przygotowywania posiłków.

Po siódme w kuchni orientalnej istotne znaczenie mają przede wszytskim sosy. Stanowią one istotny dodatek do prawie wszystkich przekąsek.

 

Najpopularniejsze przepisy kuchni orientalnej

 Kuchnia orientalna jest kuchnią bardzo różnorodną. Poniżej znajdziesz kilka przepisów na najpopularniejsze dania, takie jak: sajgonki z warzywami, makaron pad thai, zupa tom kha gai, pasta hummus czy warzywa w sosie curry. Zasmakuj sie w kuchni orientalnej. Jeżeli chcesz poznać sprawdzone przepisy, jak przyrządzić najpopularniejsze dania kuchni orientalnej, zapraszam do gotowania z Władcą-smaku!

 

Olga Stasiak